Basından Haberler

AÇILIŞ KONSERİ AYAKTA ALKIŞLANDI
Kuruluşunun 20'nci yılını kutlamaya hazırlanan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), sezonu şef Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde ünlü pop şarkıcısı Burak Kut ve tenor Murat Karahan'ın 'Napolitan Şarkılar ve Aryalardan Seçmeler' konseriyle açtı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen açılış konserini, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Marc Pierini ile birlikte Avusturya, Macaristan, Polonya, Finlandiya, Letonya, İrlanda, Belçika, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Lüksemburg, Romanya, İngiltere, Litvanya ve Almanya büyükelçileri, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile birlikte protokol üyeleri ve davetliler birlikte dinledi. Toplam 544 kişilik salona ek olarak 200'den fazla sandalye konulmasına rağmen, bazı davetliler ayakta kaldı.

DAİMİ ŞEF ÇDSO'YA SALON İSTEDİ

Konser başlamadan önce kürsüye gelen ÇDSO Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam, konser verdikleri salonun kendilerine yeterli gelmediğini belirterek, ÇDSO'ya ait bir salon ve kültür merkezi yapılmasını istedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise, konsere gelenlere teşekkür etti. ÇDSO'nun Adana'nın gururu olduğunu belirterek, "Bu salonun sadece sanat etkinlikleri için kullanılmasını sağlayacağız" dedi.

ÇDSO'nun dinleyicileri sayesinde ayakta kaldığını belirten Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise, "Büyük Atatürk'ün dediği gibi, 'Sanatsız kalan toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.' Geldiğiniz için sizlere, ÇDSO sanatçılarına ve salonun yenilenmesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı'na teşekkür ederim" diye konuştu.

« Geri